Diodes Inc. SMBJ33A-13-F
SMBJ33A Series 600 W 33 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Technical Drawing5 页6 年前
IHS
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
39.45 V
38.6 V
38.6 V
Clamping Voltage
53.3 V
69.7 V
69.7 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
11.3 A
11.8 A
11.8 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
BournsSMBJ40A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ36A-13-F
SMBJ36A Series 600 W 36 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Diode TVS Single Uni-Dir 40.2V 600W 2-Pin Case 017AA-01 T/R
BournsSMBJ30A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 30 V, 48.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ28A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ26A-13-F
SMBJ Series 600 W 26 VBR Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
描述
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMBJ33A-13-F; DIODES; 33 V; 53.3 V; 36.7 V; 39.45 V
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=33V VBR(min)=36.7V VC=53.3V@IPP=11.3A SMB
600W SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon