Diodes Inc. SMBJ36A-13-F
SMBJ36A Series 600 W 36 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页9 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.69%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
43 V
42.1 V
42.1 V
Clamping Voltage
58.1 V
58.1 V
58.1 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
10.3 A
10.3 A
10.3 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LittelfuseTPSMA6L36A
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO221AC / 58.1V Clamp 10.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-221AC
BournsSMBJ40A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 45 V Unidirectional
BournsSMBJ28A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
SMBJ36A Series 40 V 10.3 A Unidirectional Transient Voltage Suppressor-DO-214AA
BournsSMBJ45A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 45V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
描述
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=36V VBR(min)=40V VC=58.1V@IPP=10.3A SMB
TVS DIODE, 58.1V, 600W, DO-214AA; Product Range: SMBJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 36V; Clamping Voltage Vc Max: 58.1V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 40V; Breakdown Voltage Max: 46V; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); MSL: MSL 1 - Unlimited