Diodes Inc. SMBJ26A-13-F
SMBJ Series 600 W 26 VBR Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页9 年前
Diodes Inc SCT
TME
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-81.50%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
31.05 V
30.4 V
30.4 V
Clamping Voltage
42.1 V
42.1 V
42.1 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
14.2 A
14.3 A
14.3 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
onsemiSMBJ26A
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 42.1V 5muA 600W 150C
LittelfuseTPSMA6L26A
TVS Diodes & ESD Suppressors; TPSMA6L26A; LITTELFUSE; 26 V; 42.1 V; 28.9 V; 30.4 V
SMA6J Series 600W 26V 42.1V Clamping Surface Mount TVS Diode DO-214AC
BournsSMBJ28A
SMD TVS diode, unidirectional, 600 W, 28 V, DO-214AA, Bourns Electronics GmbH SMBJ28A
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 22V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ30A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 30 V, 48.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
描述
Tvs Diode, 600W, 26V, Unidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ26A-13-F
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 26 V, 42.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=26V VBR(min)=28.9V VC=42.1V@IPP=14.2A SMB