Diodes Inc. SMBJ28A-13-F
SMBJ28A Series 600 W 28 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
价格与库存
数据表和文档
Diodes Inc SCT
Technical Drawing5 页6 年前
IHS
iiiC
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-40.44%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
33.45 V
32.75 V
32.75 V
Clamping Voltage
45.4 V
45.4 V
45.4 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
13.2 A
13.2 A
13.2 A
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
LittelfuseSMBJ28A
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMBJ28A; LITTELFUSE; 28 V; 45.4 V; 31.1 V; 31.1 V
BournsSMBJ30A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 30 V, 48.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins