Diodes Inc. DZ23C20-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
Diodes Inc SCT
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-34.12%
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,268
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23
Zener Voltage
20 V
20 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
50 Ω
50 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.AZ23C20-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84 Series 20 V 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Dual Common Cathode 20V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C18-7-F
AZ23C18 Series 300 mW 18 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.DZ23C18-7-F
DZ23C18 Series 18 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 14V 225mW 20V
描述
Zener Diode, 20V V(Z), 6%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT-23-3
6% 100nA 20V 50¦¸ 300mW 1 SOT-23-3 3.05mm*1.4mm*1mm