Vishay BZX84C20-E3-08
BZX84 Series 20 V 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.37%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
20 V
20 V
20 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
250 mW
250 mW
Impedance
55 Ω
55 Ω
55 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 14V 225mW 20V
Zener Diode Single 16V 5% 40Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 22V V(Z), 5.669%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
DIODE ZENER 18V 300MW SOT23-3 / Zener Diode 18 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
BZX84-V-Series 300 mW 24 V Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
onsemiBZX84-C18
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23-3 / Zener Diode Single 17.95V 5% 45Ohm 550mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
Diode Zener Single 20V 5% 500mW 3-Pin SOT-23 T/R
DIODE, ZENER, 20V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:20V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes