Diodes Inc. DZ23C18-7-F
DZ23C18 Series 18 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
JRH Electronics
Newark
DigiKey
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.AZ23C18-7-F
AZ23C18 Series 300 mW 18 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.AZ23C20-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C16-7-F
AZ23C16 Series 16 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23-3
Diode Zener Dual Common Cathode 20V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Single 15V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 14V 225mW 18V
描述
Zener Diode Dual Common Cathode 18V 6.41% 50Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 18V V(Z), 6.41%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
300mW DUAL ZENER DIODE SOT23 R
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6.41%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
DIODE, DUAL ZENER, 18V, 0.3W, SOT23; Zener Voltage Vz Typ:18V; Power Dissipation Max:300mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); Package / Case:SOT-23; Termination Type:SMD; Test Current:5mA