Diodes Inc. DDZ8V2B-7
Diode Zener Single 7.985V 3% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Diodes Inc SCT
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+8.85%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
7.985 V
7.5 V
Tolerance
2.5 %
2.5 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
Impedance
8 Ω
6 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 6.8V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diodes Inc.DDZ10C-7
Zener Diode, 10V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ10C-7
Zener Diode, single, Two Terminal,6.8V V(Z),2%,do-213Aa |Vishay BZT55B6V8-GS08
Diodes Inc.DDZ7V5B-7
Zener Diode, 7.5V V(Z), 2.62%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ8V2C-7
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2.55%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
描述
Zener Diode, 8.2V V(Z), 2.57%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DDZ8V2 Series 8.2V 310mW 100nA Single Zener Diode SOD-123
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 2.57%, 0.5µA
Diodes Inc SCT
Diode - Zener Single 500MW 8.2V
7.78V~8.19V 310mW 8.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS
DIODE ZENER 7.99V 500MW SOD123
2.5% 100nA 8.2V 8¦¸ 500mW SOD-123 2.65mm*1.55mm*1.1mm