Vishay BZT55B6V8-GS08
Zener Diode, single, Two Terminal, 6.8V V(Z), 2%, do-213Aa |Vishay BZT55B6V8-GS08
数据表和文档
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Introduction Date2000-08-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 6.8V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 7.5V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diodes Inc.DDZ8V2B-7
Diode Zener Single 7.985V 3% 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
Diodes Inc.DDZ6V8B-7
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.55%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ6V8C-7
Zener Diode, 6.8V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ6V8C-7
描述
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA
Diode Zener Single 6.8V 2% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R
2% 100nA 6.8V 8¦¸ 500mW SOD-80 3.7mm*1.7mm*1.5mm