Diodes Inc. DDZ7V5B-7
Zener Diode, 7.5V V(Z), 2.62%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Diodes Inc SCT
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.35%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
7.5 V
7.985 V
Tolerance
2.5 %
2.5 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
Impedance
6 Ω
8 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.DDZ7V5C-7
Zener Diode, 7.5V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ7V5C-7
Diodes Inc.DDZ6V8B-7
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.55%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ6V8C-7
Zener Diode, 6.8V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ6V8C-7
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 5muA @ 3V 500mW 5.6V 11Ohm
描述
Tape & Reel (TR) ±2.5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 6V 500mW 900mV
Zener Diode Single 7.3V 2.62% 6Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 2.62%, 0.5µA
Diodes Inc SCT
Tight Tolerance Zener Diode Sod123 T&r 3K
ZENER DIODE, 7.5V, 0.47W, SOD-123;
2.5% 100nA 7.5V 6¦¸ 500mW SOD-123 3.85mm*1.7mm*1.35mm