Diodes Inc. BZX84C18S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 18V 6% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页17 年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,863
Authorized Distributors
4
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-363
SOT-363
Zener Voltage
18 V
18 V
Tolerance
6 %
6 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
Impedance
45 Ω
45 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Diodes Inc.MMBZ5248BS-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 18V 5% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C16S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 16V 6% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C20S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 20V 6% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
描述
Zener Diode, 18V V(Z), 6.41%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diode - Zener Single 200MW 18V
SURFACE MOUNT ZENER DIODE, 6.41%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
6% 100nA 18V 45¦¸ 200mW 2 SOT-363