Diodes Inc. BZX84B4V3-7-F
Diode Zener Single 4.3V 2% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页7 年前
HQonline
3 个月趋势:
-1.77%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
4.3 V
4.3 V
4.3 V
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
3 µA
3 µA
Forward Voltage
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C4V3-7-F
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 4.3V 6.98% 90Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.BZX84C3V9-7-F
BZX84C3V9 Series 350 mW 3.9 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Diodes Inc.BZX84B3V6-7-F
Supplied as a Tape, Diodes Inc, 3.6V Zener Diode 2% 350 mW SMT 3-Pin SOT-23
Diode Zener Single 3.6V 2% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
ZENER-DIODE, 0.35W, 5%, SOT-23 | Vishay / Small Signal & Opto Products (SSP) BZX84C3V9-V-GS08
描述
Zener Diode, 4.3V, 0.3W, Sot23 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZX84B4V3-7-F
BZX84B Series 4.3 V 350 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode, 4.3V V(Z), 2%, 0.35W, Silicon, Unidirectional