Diodes Inc. BZT52C20T-7
Zener Diode, 20V, 0.3W, Sod-523 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. BZT52C20T-7
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet5 页8 年前
TME
Diodes Inc SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2005-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.BZX84C20-7-F
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23-3 / Zener Diode Single 20V 6% 55Ohm 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Cathode 20V 5% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.BZT52C22T-7
BZT52C22T Series 300 mW 22 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-523
BZX84 Series 20 V 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Diode Zener Single 20V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 50nA @ 14V 225mW 20V
描述
BZT52 Series 20 V 10 mA 300 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-523
Zener Diode Single 20V 6% 55Ohm 300mW 2-Pin SOD-523 T/R
Zener Diode, 20V V(Z), 6%, 0.3W, Silicon, Unidirectional