Diodes Inc. AZ23C51-7
Zener Diode, 51V V(Z), 5.88%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页20 年前
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
42,043
Authorized Distributors
1
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
51 V
51 V
51 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.DZ23C51-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 51V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 39V 225mW 51V
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3 / Zener Diode 51 V 225 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Diodes Inc.DZ23C47-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.DZ23C43-7
Zener Diode, 43V V(Z), 6.98%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Diode Zener Dual Common Cathode 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
描述
DIODE ZENER ARRAY 51V SOT23-3
Diode - Zener Single 300MW 51V
5% 51V 100¦¸ 1