Diodes Inc. DZ23C47-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 47V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页4 年前
Diodes Inc SCT
DigiKey
备用零件
Price @ 1000
Stock
83,088
Authorized Distributors
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
TO-236-3
Zener Voltage
47 V
47 V
Tolerance
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
Impedance
100 Ω
170 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Diodes Inc.DZ23C51-7-F
Diode Zener Dual Common Cathode 51V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C33-7-F
AZ23C33 Series 33 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Diodes Inc.DZ23C36-7-F
DZ23C36 Series 36 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Diode Zener Dual Common Cathode 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 39V 225mW 51V
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3 / Zener Diode 51 V 225 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
描述
Zener Diode, 47V V(Z), 6.38%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6.38%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
1 pair of common cathodes 47V SOT-23 Zener Diodes ROHS