Cornell Dubilier 381LR271M400J452
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 270uF 400V 20%
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页12 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Factory Futures
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
270 µF
270 µF
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
491 mΩ
675 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.56 A
1.22 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
42.0116 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEET-ED2G271CA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.491 Ohm 1560mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LX271M450K452
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 270uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 381LX271M450K452
PanasonicEETED2G271DA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (30 X 35mm) 10mm 0.491 Ohm 1560mA 3000 hr 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LX271M450A032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
PanasonicECO-S2WB271DA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1190mA 3000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 270UF, 400V
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP