Cornell Dubilier 381LX271M450A032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet11 页3 年前
Sager Electronics
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.53%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
6,086
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
614 mΩ
Ripple Current
1.2 A
1.28 A
1.28 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
相关零件
PanasonicECO-S2GB271EA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (35 X 30mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2WB271DA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1190mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2GB271CA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (25 X 50mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1200mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMM451VSN271MA35T
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1.228 Ohm 1280mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LR271M400K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLGU2F271MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 315V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
描述
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 450V 270uF 35 x 35 | Cornell-Dubilier 381LX271M450A032
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.614 Ohm 1.2A 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor 270Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie 381Lx; Capacidad:270Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.614Ohm; Altura:35Mm; Tamaño:35 X 35 |Cornell Dubilier 381LX271M450A032
CAPACITOR, ELECTROLYTIC, 450V, 270UF; Capacitance:270µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V; ESR:0.246ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:35mm; Diameter:35mm; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Quick Connect / Snap-In; Lead Spacing:10mm; Operating Temperature Range:-25°C to +105°C; External Length / Height:35mm; No. of Pins:2; Package / Case:A03; Termination Type:Snap-In