Panasonic EET-HC2G271JA
Cap Aluminum 270uF 400V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 1220mA 2000h 105°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页18 年前
_legacy Avnet
Electro Sonic
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-03-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
相关零件
PanasonicEET-HC2W271DA
Cap Aluminum 270uF 450V 20% (30 X 40mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1190mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2S271CA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2S271JA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 1200mA 2000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LQ271M450K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cornell Dubilier381LQ271M400K022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXH 450V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
270¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 675m¦¸@ 120Hz 2000h@ 105¡ãC 1.22A@ 120Hz,1.708A@ 10 kHz ,D25xL42mm , 25mm*40mm*42mm
AL Lytic Snap-in TS-HC Series 400WV, 270uF, 25x40mm, Bulk