Cornell Dubilier 160104J400G
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount, 7130
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页20 年前
JRH Electronics
Master Electronics
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2002-05-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupR60MF3100506AJ
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (13 X 5 X 11mm) Radial Stacked 10mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (13 X 6 X 12mm) Radial Stacked 10mm 125C Automotive Bulk
Radial FILM CAPACITOR MKT1822 200V 0.1muF ±5% 0.709Lx0.217W 18.00mmx5.50mm
Cap Film 0.1uF 450V PET 5%( 18 X 5 X 10.5mm) Radial Wound 15mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
PanasonicECQE4104JF
Film Capacitor, Polyester, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
描述
Cap Film 0.1uF 400V PET 5% (18 X 6 X 12mm) Radial Wound 15mm 125C
Capacitor, Metallized Polyester; 0.1uF; Radial; 400VDC; +/-5%; 0.709In.L; 0.236In.T; -
Film Capacitor; Capacitance:0.1µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Series:160; Voltage Rating:400VDC; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Package/Case:G; Lead Spacing:15mm; Termination Type:Radial Leaded ;RoHS Compliant: No