Coilcraft MSS1246-824KLC
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4747
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.45A 2.4Ohm DCR T/R
描述
Power inductor, shielded, 10/20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 820UH,0.58A,10%,2.6MHZ
INDUCTOR, PWR, 820UH,0.58A,10%,2.6MHZ; Product Range:COILCRAFT - MSS1246 Series; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.767ohm; RMS Current (Irms):580mA; Saturation Current (Isat):610mA; Case Dimensions:12mm x 12mm x 4.6mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Self Resonant Frequency Min:2.6MHz