Bourns SRU8028A-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR 3131 Automotive T/R
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页12 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+59.22%
备用零件
Price @ 1000
Stock
51,603
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
130 mΩ
106 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2624
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.15A 0.12Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
FIXED IND 22UH 1.6A 130 MOHM SMD / 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 130mOhm Max Nonstandard
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru8028A Series, 22 H, 30%, Shielded, 0.13 Ohm, 1.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028A-220Y