Bourns SRU6025-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+70.52%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU6025-220Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 1.3A 0.096Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.5Q-Factor Ferrite 1.4A 0.115Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.13Ohm DCR 3131 Automotive T/R
描述
SRU6025 SERIES SHIELDED WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,22 UH +/-30% Q:12
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2624
CHOKE, SHIELDED, 22UH, POWER; Inductance:22µH; RMS Current (Irms):1.6A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):700mA; Product Range:-; Power Inductor Case:6.5mm x 6.2mm x 2.5mm; DC Resistance Max:0.13ohm; Inductance Tolerance:± 30%; SVHC:No SVHC (07-Jul-2017); External Depth:2.8mm; External Length / Height:6.2mm; External Width:6.2mm; Inductor Type:Shielded Power Choke; No. of Pins:2Pins; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor:12; Q Test Frequency:2.52MHz; Resonant Frequency:18MHz; Self Resonant Frequency Min:18MHz; Test Frequency:2.52MHz