Bourns SRU8028-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.106Ohm DCR 3131 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet3 页7 年前
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU8028-220Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
51,603
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
106 mΩ
130 mΩ
Q Factor
22
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A 0.104Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.15A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 1.3A 0.096Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3131
Inductor, 22Uh, Shielded, 1.6A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU8028-220Y
FIXED IND 22UH 1.6A 106 MOHM SMD / 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 106mOhm Nonstandard
POWER INDUCTOR, 22UH 1.6A 30% 20MHZ; Ind; POWER INDUCTOR, 22UH 1.6A 30% 20MHZ; Inductance:22µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.106ohm; DC Current Rating:1.6A; Q Factor:22; Self Resonant Frequency:20MHz; Q Test Frequency:2.52MHz; Core Material:Ferrite DR/RI