Bourns SRU1028-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A 0.104Ohm DCR T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+25.91%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1028-220Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
80,151
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
104 mΩ
135 mΩ
Q Factor
26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.106Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.15A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 1.3A 0.096Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
FIXED IND 22UH 1.6A 104 MOHM SMD / 22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 104mOhm Nonstandard
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,22UH,30% TOL, SRF MIN 16MHZ, DCR 0.104 OHM,26 QREF
CHOKE, POWER, SHIELDED, 22UH; Inductance: 22µH; RMS Current (Irms): 1.6A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 1.4A; Product Range: -; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 2.8mm; DC Resistance Max: 0.104ohm
Power Inductor, 22Uh 1.6A 30% 16Mhz; Body Material:Ferrite Dr/Ri; Core Material:Ferrite Dr/Ri; Current Rating:1.4A; Dc Current Rating:1.6A; Dc Resistance Max:0.104Ohm; Inductance:22Μh; Inductance Tolerance:± 30%; Inductor Type:Power Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-220Y