Bourns SRU1048-330Y
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 2.1A 0.084Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
JRH Electronics
Farnell
3 个月趋势:
+0.26%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRU1048-330Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Stock
46,487
Inductance
33 µH
33 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
2.1 A
DC Resistance (DCR)
84 mΩ
84 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.8A 0.086Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 2.2A 0.105Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.25A 0.139Ohm DCR T/R
描述
General Purpose Inductor, 33uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Fixed Inductor Nonstandard 33µH ±30% 2.1A 63mΩ 10MHz 24@2.52MHz
Shielded SMD Power Inductors | FIXED IND 33UH 2.1A 63 MOHM SMD
Inductor, Shielded, 33Uh, 1.7A, Smd, Full Reel; Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):2.1A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.7A; Product Range:Sru1048 Series; Dc Resistance Max:0.063Ohm; Product Length:10Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1048-330Y.