Bourns SRR4028-6R8Y
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 9.624Q-Factor Ferrite 1.3A 0.09Ohm DCR T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.87%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SRR4028-6R8Y 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,371
Authorized Distributors
6
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.3 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
90 mΩ
90 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Ind Power Chip Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.65A 2020 Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 7.5Q-Factor Ferrite 1.45A 50mOhm DCR
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 5050/2020
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1A 0.085Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 1.69A 100mOhm DCR 1515 Blister T/R
General Purpose Inductor, 6.2uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
描述
General Purpose Inductor, 6.8uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Ind4.8X4.8X2.8Mm,6.8Uh30%1.3A, shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. SRR4028-6R8Y
FIXED IND 6.8UH 1.3A 90 MOHM SMD
100KHz 77MHz 1.15A 1.3A 9.624@7.96MHz 6.8¦ÌH 90m¦¸ ¡À30% 1919 4.8mm*4.8mm*3mm
SRR4028 1919 (4848Metric) 0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm 6.8muH
INDUCTOR POWER 6.8UH 1.3A 4028
6.8uH ±30% 1.15A SMD,4.8x4.8mm Power Inductors ROHS