Bourns SDR1307-821KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.75A 1.3Ohm DCR T/R
数据表和文档
Farnell
Datasheet3 页7 年前
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.75%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns SDR1307-821KL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
50,099
Inductance
820 µH
820 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
1.3 Ω
1.3 Ω
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 750mA 1.3Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.7A 1.5Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.73A 1.5Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind 820.00 Uh 0.750 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-821K
描述
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
Surface Mount Power Inductor, Sdr1307 Series, 820 H, 10%, Unshielded, 1.3 Ohm, 750 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1307-821KL
INDUCTOR, 820UH, 10%, 0.75A, SMD; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 750mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 1.1A; Product Range: SDR1307 Series; Power Inductor Case: 13mm x 13mm x 7mm; DC Resistance Max: 1.3ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 10; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 1.5MHz