Bourns 3313J-1-503E
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer ±20% 250deg 125mW 70C
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页3 年前
Farnell
Factory Futures
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+55.46%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3313J-1-503E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
Stock
44,077
Authorized Distributors
6
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
J-Hook
SMD/SMT
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2005-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.125W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1514
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
TE Connectivity3204X503P
Trimmer, Cermet, 0.1W, 50000ohm, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 25 Turn(s)
TT Electronics44JR50KLFT7
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 1/4W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 5.03 X 3.73mm) J-Hook SMD T/R
描述
Trimmer, Cermet, 0.125W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
TRIMMER, CERMET, REST 50 KILOHMS, SMD, 1 TURN, PWR-RTG 0.125W
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 1.93mm (3.2 X 3.5 X 2.2mm) J-Hook SMD T/R Automotive AEC-Q200
Trimmer Potentiometer 50Kohm 1Turn Smd; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:50Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3313 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3313J-1-503E.