Bourns 3314J-1-503E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页2 年前
_legacy Avnet
Newark
Factory Futures
Burklin Elektronik
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.13%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3314J-1-503E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
30,176
Authorized Distributors
6
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Termination
J-Hook
J-Hook
Number of Turns
1
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.25W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2220
Trimmer - Smd 4Mm Sq St Cermet /Tape & Reel - 7" Reel |Bourns, Inc. 3314S-3-503E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 112V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
TT Electronics23BR50KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
描述
TRIMMER, CERMET, REST 50 KILOHMS, SMD, 1 TURN, PWR-RTG 0.25W
Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:50Kohm; Potentiometer Mounting:surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Power Rating:250Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes