Bourns 3266Z-1-500
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2918
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页15 年前
JRH Electronics
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
3,685
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2618
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics64WR50LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 Ω, 0.25 W, THT, on top, 64WR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (7.37 X 4.32 X 6.85mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 50ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Res, cermet,50Ohms,10+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc,2517-Case Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 3266Z-1-500
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN SIDE
50¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 6.85mm