Bourns 3266W-1-500LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
Production
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet2 页15 年前
element14 APAC
Burklin Elektronik
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.97%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3266W-1-500LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
49,103
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2618
TT Electronics64WR50LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 Ω, 0.25 W, THT, on top, 64WR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Avnet Japan
1/4 Square Trimming Potentiometer | TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN TOP
Bourns 3266W-1-500LF Cermet trimmer linear 0.25 W 50 Ω 4320 ° 1 pc
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 50ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
TRIMMER, CERMET, REST 50KILOHMS, PCB, 12 TURNS, PWR-RTG 0.25W
Trimmer, Pot, 50R, 12Turn, Th; Trimpot Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:50Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3266 Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266W-1-500LF