Bourns 3266X-1-500LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2618
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页15 年前
Farnell
Newark
Factory Futures
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
+126%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3266X-1-500LF 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
37,790
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TT Electronics64WR50LF
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 Ω, 0.25 W, THT, on top, 64WR50LF
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (7.73 X 4.5 X 7.24mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 50ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
±10% ±100ppm/℃ 250mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, Potentiometer, 50 Ohm 12Turn Thru Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:50Ohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Power Rating:250Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266X-1-500LF