Bourns 3266Y-1-500LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2618
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页15 年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-69.20%
备用零件
Price @ 1000
Stock
10,569
Authorized Distributors
6
Resistance
50 Ω
50 Ω
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
TT Electronics64WR50LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 50 Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.71 X 7.5 X 4.42mm) Pin Thru-Hole Tube
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 50 Ω, 0.25 W, THT, on top, 3266W-1-500LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 50ohm, 3.5V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
描述
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 50ohms 10% SQ W/Standoff Sealed
±10% ±100ppm/℃ 250mW 50Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN TOP
Bourns Part Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266Y-1-500LF
50¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 6.85mm