Bourns 3224W-1-102E
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3224W-1-102E; Cermet; 5.55 mm; 250 mW; Surface Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Burklin Elektronik
Future Electronics
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+13.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3224W-1-102E 符号、封装和 3D STEP 模型。
3D下载
EE Concierge
3D下载
TraceParts
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,144
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Termination
J-Hook
SMD/SMT
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 4320deg 250mW 85C
TT Electronics44WR1KLFT7
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR1KLFTB
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 3.8 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
描述
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Bourns 3224W-1-102E Cermet trimmer linear 0.25 W 1 kΩ 4320 ° 1 pc Trimmer
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 1 kohm, Surface Mount, 12 Turns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 3.9 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R / TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD
SMD Multi-Turn Trimmer Potentiometers 4mm 1Kohms 10% Square Cermet Sealed
4 mm Trimpot® Series '1 KOhm11 Turn SMT Cermet Trimmer
Trimpot Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3224 Series; Power Rating:250Mw; Qualification:Aec-Q200 Rohs Compliant: Yes |Bourns 3224W-1-102E.