Bourns 3224J-1-102E
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页2 年前
Burklin Elektronik
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-46.96%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Bourns 3224J-1-102E 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2001-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3224W-1-102E; Cermet; 5.55 mm; 250 mW; Surface Mount
TRIMMER, SMD, 11 TURN 1K; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:11; Resistance To
TT Electronics84WR1KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
TT Electronics44JR1KLFT7
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 1918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 4320deg 250mW 85C
描述
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
SMD Multi-Turn Trimmer Potentiometers 4mm 1Kohms 10% Square Cermet Sealed
TRIMMER, CERMET, REST 1 KILOHMS, SMD, 11 TURN, PWR-RTG 0.25W
Trimmer, Smd, 11 Turn 1K; Track Resistance:1Kohm; No. Of Turns:11Turns; Potentiometer Mounting:Surface Mount Device; Product Range:Trimpot 3224 Series; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3224J-1-102E