Vishay TSM4YJ102KR05
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 3.8 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
Datasheet4 页16 年前
TME
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.43%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay TSM4YJ102KR05 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3224W-1-102E; Cermet; 5.55 mm; 250 mW; Surface Mount
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 4320deg 250mW 85C
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 3.9 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics44WR1KLFT7
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR1KLFTB
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
描述
Trimmer, 0.25W, 1000ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1914
TSM4 Series 100 kOhm ±10 % Surface Mount Multi-Turn Trimmer Potentiometer
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:1Kohm; Potentiometer Mounting:surface Mount; No. Of Turns:13Turns; Product Range:tsm4 Series; Power Rating:250Mw; Msl:msl 1 - Unlimited Rohs Compliant: Yes
TRIMMER, SMD, 13 TURN 1K0; Track Resistance:1kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:1ohm; External Depth:3.5mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:4.8mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:1kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V