Bourns 3006P-1-104Z
Trimmer, Cermet, 0.75W, 100000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet1 页9 年前
Datasheet1 页12 年前
Master Electronics
Mouser
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,899
Authorized Distributors
5
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
PC Pin
Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2010-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.75W, 100000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 223.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TE Connectivity1-1623850-3
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (11.5 X 4.7 X 10mm) Pin Thru-Hole
TE Connectivity1-1623838-3
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.7mm (9.5 X 4.95 X 9.5mm) Pin Thru-Hole
描述
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006P-1-104Z
Res, cermet,100Kohms,10+/-% Tol,7519-Case |Bourns, Inc. 3006P-1-104Z
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/4 100Kohms Rectangular
±10% ±100ppm/℃ 750mW 100kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Resistors - Through Hole 100K 3/4" 10% Sealed Multi Turn
TRIMPOT 100K OHM 3/4" REC CER MT