Vishay T73XX104KT20
Trimmer, Cermet, 0.5W, 100000ohm, 223.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Future Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.70%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 4mm (7 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
TE Connectivity1-1623850-3
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (11.5 X 4.7 X 10mm) Pin Thru-Hole
TE Connectivity1-1623838-3
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.7mm (9.5 X 4.95 X 9.5mm) Pin Thru-Hole
PanasonicEVMAASA00B15
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Trimmer, Cermet, 0.2W, 100000ohm, 0.25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
PanasonicEVM-EYGA00B15
POT 100K OHM 6MM CERAMIC TOP ADJ
描述
T73 Series 100 kOhm 0.5 W Side Adjust Through Hole Cermet Sealed Trimmer
TRIMMER;CERMET;REST 100 KILOHMS;PCB;1 TURN;LINEAR;PWR-RTG 0.5W
Trimmers; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T73; Temperature Coefficient:± 100ppm; Power Rating:500mW; Adjustment Type:Trimmer; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Cermet ;RoHS Compliant: Yes