APEM Q8R1CXXB24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 90mcd Automotive 2-Pin
数据表和文档
Newark
Datasheet7 页3 年前
Datasheet4 页10 年前
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.72%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 1200mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
OmronA2A-4A
Switch Push Button N.O./N.C. SPDT Round Plunger 5A 250VAC 250VDC Momentary Panel Mount Solder
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 100 MA, 28V DC, SOLDER, ULP SERIES
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
LED Indicator 8mm Recessed 24VDC IP67
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Led Indicator, Panel, 8Mm, Blue, 24Vdc; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.6Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q8 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXB24E