APEM Q8R1CXXB12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 90mcd Automotive 2-Pin
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.72%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 1200mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
OmronA2A-4A
Switch Push Button N.O./N.C. SPDT Round Plunger 5A 250VAC 250VDC Momentary Panel Mount Solder
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-(ON), 100 MA, 28V DC, SOLDER, ULP SERIES
Switch Push Button N.O./N.C. 4PDT Round Button 0.3A 30VDC Latching PC Pins Thru-Hole Tray
Pushbutton Switch, SPST, Off-(on), Momentary, 2A, 48VDC, Solder Terminal, Panel Mount
描述
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED BLUE 12VDC SOLDER
Single Color LED, Blue, Diffused
Led Panel Mount Indicator, Blue, 8 Mm, 12 Vdc, 20 Ma, 1.6 Cd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXB12E
LED Indicator 8mm Recessed 12VDC IP67
LED PNL IND BLUE DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Blue panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, BLUE, 12VDC; LED Colour: Blue; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 1.6cd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-