APEM Q16P1CXXW24E
LED signal light, 24 V (DC), white, 1 cd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-18.99%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 150mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 1000mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color White 20mcd Automotive 2-Pin
描述
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED WHITE 24VDC SOLDER
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, White, 3.2V; Led Color:White; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:350Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Forward Voltage:3.2V; Supply Voltage:24V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXW24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity cd = 1 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = White