Vishay T63XB204KT20
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay T63XB204KT20.
IHS
Datasheet5 páginas9 anos atrás
Farnell
Verical
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-10-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 200 kΩ, 0.25 W, THT, on top, 3266W-1-204LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64WR200KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.75W, 200000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Descrições
Descrições de Vishay T63XB204KT20 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Trimmer 200K Ohm 10% 1/4W 13Turn 1.8mm Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, 15 TURN 200K TRIMMER, 15 TURN 200K; VARIABLE ROTARY CERMET; RESISTANCE, TRACK:200KR; SERIES:T63; POWER RATING:0.25W; CASE STYLE:PCB MOUNT; TEMP, OP. MAX:155(DEGREE C); TEMP, OP. MIN:-55(DEGREE C); TEMP. ;ROHS COMPLIANT: YES
TRIMMER, 15 TURN 200K; Track Resistance:200kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T63; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Adjustment Type:Horizontal; Contact Resistance Variation +:2%; End Resistance:1ohm; External Length / Height:6.8mm; Full Power Rating Temperature:85°C; IP/NEMA Rating:IP67; Lead Diameter:0.45mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:PCB Mount; Proof Voltage:1000V; Resistance:200kohm; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:PCB Terminals; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:250VDC; Voltage Rating VDC:250V; Resistor Case Style:PCB Mount