Vishay CRCW121013R0JNEA
Res Thick Film 1210 13 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CRCW121013R0JNEA.
IHS
Datasheet10 páginas3 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-5.42%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
EE Concierge
Stock
78,448
Authorized Distributors
6
Resistance
13 Ω
13 Ω
13 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
PanasonicERJ-14YJ130U
Res Thick Film 1210 13 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P14J130U
Res Thick Film 1210 13 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 13 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
PanasonicERJ-14YJ120U
Res Thick Film 1210 12 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 12 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-0712RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 12Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Vishay CRCW121013R0JNEA fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 13ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 13Ohm 0.5W 1/2W
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:13ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes