Vishay CH0402-75RGFPT
SMD Resistor, Metal Thin Film 75 Ohm, ±2 %, 0402, CH0402-75RGFPT, Vishay
NRND
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CH0402-75RGFPT.
IHS
Datasheet12 páginas4 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.30%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
7,497
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginFrance
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-03-10
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Resistor Thick Film 0402 75 Ohm 1% 1/16W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0775RL
SMD Chip Resistor, 75 Ohm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 475ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-0775RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0775RL
Res Thick Film 0402 75 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKD75R0X
Res Thick Film 0402 75 Ohm 0.5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Descrições
Descrições de Vishay CH0402-75RGFPT fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thin Film 0402 75 Ohm 2% 0.05W(1/20W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.3W, 75ohm, 37V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
CH Series 50GHz High Frequency/RF Resistor, 0402, 300mW, 75 Ohm ±2%
Resistor Type = Thin Film / Resistance Ohm = 75 / Tolerance (±) % = 2 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 50 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 37 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.6 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0402