Panasonic ERJ-8GEYJ391V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-8GEYJ391V.
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Tendência de 3 meses:
-6.20%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Ultra Librarian
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor Thick Film 1206 360 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 360ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-07390RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 390Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-8GEYJ391V fornecidas pelos seus distribuidores.
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 390Ohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
ERJ Series 1206 390 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor;Thick Film;Res 390 Ohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 390Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ391V - General Purpose Chip Resistors
RES, 390R, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 390ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%