Panasonic ERJ-8GEYJ1R8V
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 5% 0.25W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Panasonic ERJ-8GEYJ1R8V.
Panasonic
Datasheet0 páginashá 0 anos
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.65%
Peças alternativas
Esta peça
Stock
15,834
Resistance
1.8 Ω
1.8 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Peças relacionadas
Res Thick Film 1206 1.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupRC1206JR-071R8L
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1.8Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 1.8Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 1.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.69 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descrições
Descrições de Panasonic ERJ-8GEYJ1R8V fornecidas pelos seus distribuidores.
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 1.8ohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Chip Resistor, 1.8 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1.8Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ1R8V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 1R8, 5%, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.8ohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available