KYOCERA AVX RL80J821MDN1KX
Cap Aluminum Polymer 820uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 2000h 105C T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para KYOCERA AVX RL80J821MDN1KX.
Newark
Datasheet3 páginas5 anos atrás
Farnell
HQonline
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+87.28%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Stock
54,596
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 mΩ
16 mΩ
16 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
5.7 A
205 mA
205 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.007 Ohm 5600mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 820uF 2.5VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.006 Ohm 6100mA 5000h 105C T/R
United Chemi-ConAPSE2R5ELL821MF08S
NPcap-PSE Series 2.5 V 820 uF 6.3 x 8 mm LS=2.5 mm Aluminum Polymer Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Panasonic 2SEPC820MW+TSS - Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitors (OS-CON)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de KYOCERA AVX RL80J821MDN1KX fornecidas pelos seus distribuidores.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF 6.3 V POLYMER, L8 SERIES 2000H 8 X 8MM
L8 Series 6.3 V 820 uF ±20% 8 x 8 mm LS=3.5 mm Polymer Aluminum Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
820¦ÌF 6.3V ¡À20% 3.5mm 8m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 570mA@ 120Hz,5.7A@ 100 kHz ,D8XL8MM 8mm*8mm*8mm
6.3V 820uF Polymer 卤20% 8m惟@100kHz 5.7A@100kHz Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 820UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:820µF; Voltage(DC):6.3V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:10000 hours @ 105°C; Polar
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 6.3V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie L8; Capacidad:820Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:6.3V; Diámetro:8Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:8Mm |Nichicon RL80J821MDN1KX