Yageo Group T520V686M010ATE040
Cap Tant Solid 68uF 10V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.04 Ohm 105C T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group T520V686M010ATE040.
IHS
Datasheet46 páginas2 anos atrás
Newark
Factory Futures
Arrow Electronics
DigiKey
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 mΩ
25 mΩ
25 mΩ
Leakage Current
68 µA
68 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
10 %
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2006-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Peças relacionadas
PanasonicEEF-CT1A680R
Conductive Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor, 68 µF, -55 to 105 ¡C
PanasonicEEF-CX1A680R
Panasonic10TAE68M
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 68 µF, -55 to 105 ¡C
Cap Tant Organic 68uF 10VDC W CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.4mm) SMD 7343-15 0.025 Ohm 105C T/R
Cap Aluminum Organic 68uF 10VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.015 Ohm 4100mA 2000h 125C T/R
Cap Tant Polymer 68uF 10VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.06 Ohm 105C T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group T520V686M010ATE040 fornecidas pelos seus distribuidores.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Surface Mount, 2917
CAP, 68UF, 10V, TANT, POLYMER, CASE V; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: T52X KO-CAP® Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Manufacturer Size Code: V; ESR: 0.04ohm; Operating Temperature Min: -55°C; Ope
Capacitor Tant, 68Uf, 10V; Capacitance:68Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):-; Manufacturer Size Code:V; Esr:-; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Product Length:7.3Mm; Product Width:4.3Mm; Product Height:1.8Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet T520V686M010ATE040