Yageo Group T140C227K010AS
Cap Tant Solid 220uF 10V 10% (7.34 X 17.42mm) Axial 0.6 Ohm 125C Bulk
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group T140C227K010AS.
IHS
Datasheet13 páginas2 anos atrás
Farnell
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Leakage Current
12 µA
15 µA
15 µA
Dissipation Factor
8 %
8 %
8 %
Introduction Date2001-09-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupT110D227K010AT
220UF SOLID MNO2 TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 10 V DC +/-10%, T110 SERIES
Cap Tant Solid 220uF 10V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 125C Bulk
Yageo GroupT110D227K010AS
Cap Tant Solid 220uF 10V 10%( 8.92 X 19.96mm) Axial 0.6 Ohm 125C Bulk
Yageo GroupT110D227M010AS
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
Cap Tant Solid 220uF 10V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial (1%FR)
Cap Tant Solid 220uF 10V 10% (8.92 X 19.96mm) Axial 125°C Ammo Pack
Descrições
Descrições de Yageo Group T140C227K010AS fornecidas pelos seus distribuidores.
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
220.uf 10.0V Rohs Compliant: No |Kemet T140C227K010AS
T140C227K010AS, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
CAP, 220UF, 10V, TANT, AXIAL; Capacitance: 220µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: T140 Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Axial Leaded; Lead Spacing: -; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Te