Yageo Group C907U222MYVDBA7317
Ceramic Capacitor, Ceramic, 20% +Tol, 20% -Tol, Y5V, -80/+30% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group C907U222MYVDBA7317.
Newark
Datasheet16 páginas3 anos atrás
Datasheet19 páginas12 anos atrás
Datasheet1 páginas8 anos atrás
Datasheet1 páginas9 anos atrás
Datasheet1 páginas10 anos atrás
Datasheet1 páginas2 anos atrás
Datasheet16 páginas9 anos atrás
Farnell
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Stock
9,834
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Dielectric
Y5V
Y5V
Voltage Rating (DC)
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
7 mm
7 mm
7 mm
Introduction Date2013-05-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
CAP CER 2200PF 400VAC Y5V RADIAL / 2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Capacitor Ceramic 2200pF 400VAC/250VAC Y5V 20% Through Hole 10mm Radial Leaded 125°C Bulk
Descrições
Descrições de Yageo Group C907U222MYVDBA7317 fornecidas pelos seus distribuidores.
Cap Ceramic 0.0022uF 400VAC Y5V 20% (7 X 5mm) Radial 7.5mm 125°C Ammo Pack
Avnet Japan
2.2NF 250 V AC CERAMIC SINGLE LAYER CAPACITOR, Y5V DIELECTRIC C900 SERIES
Cap Ceramic Single Suppression X1/Y2 0.0022uF 400VAC/250VAC Y5V 20% (7 X 5mm) Radial Disc 7.5mm 125C Ammo
CAP, 2200PF, 400VAC, 20%, Y5V; Capacitance: 2200pF; Product Range: 900 Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Suppression Class: X1 / Y2; Voltage Rating X: 400V; Volt; Available until stocks are exhausted Alternative available
Ceramic Suppression Cap, X1/Y2, 2200Pf; Capacitance:2200Pf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1/Y2; Voltage Rating X:400V; Voltage Rating Y:250V; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5Mm Rohs Compliant: Yes |Kemet C907U222MYVDBA7317